Obelstil televizní Bingo. Teď ho po dvacetiletém skrývání čeká soud

Příslušnici speciálního vyšetřovacího útvaru koncem srpna převezli do Česka Pavla Fantyše. Ten byl zadržen v USA Interpolem po více než dvacetiletém skrývání. V roce 2005 ho soud v nepřítomnosti odsoudil za milionové podvody v televizní soutěži Bingo. Fantyš, který je nyní ve vazbě, požádal o nové projednání svého případu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úvodní znělka televizní soutěže Bingo | Zdroj: Reprofoto YouTube.com

„Městský soud v Praze usnesením z 12. září letošního roku návrhu obviněného vyhověl a zrušil uvedené odsuzující rozsudky. Je na něj nutno pohlížet jako na obžalovaného, ne odsouzeného," sdělila mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci serveru Aktuálně.cz, který o případu informoval.

Podle obžaloby programátor Fantyš obelstil soutěž tím, že nastavil systém tak, aby do televizního losování postupovali majitelé konkrétních losů. Vyhrané peníze pak pro Fantyše chodili vybírat placení komparzisté. Tímto způsobem získala celá skupina nejméně 27 milionů korun.

Jan Kubelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme