Oběti požáru diskotéky v Karviné chtějí milionové odškodnění

Milionové odškodnění žádají oběti požáru karvinské diskotéky U Vlka. Před soudem dnes stanuli za obecné ohrožení tehdejší spolumajitelé podniku, bratři Mirečtí. Při neštěstí uhořela mladá dívka a desítky lidí byly zraněny. Mladíky, kteří na parketu odpálili rachejtli, která oheň rozpoutala, už soud potrestal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Nyní státní zástupce Jiří Foltýn posadil na lavici obžalovaných vlastníky diskotéky, kteří podle něj vůbec nedodrželi protipožární předpisy. Například prý dopustili, že na diskotéce bylo více hostů, než bylo povoleno. Rovněž nebyly označeny únikové východy, vytýká jim pouze formální existenci protipožárních hlídek a dále instalaci hořlavého materiálu juty pod střechou celého objektu.

"Vedlo to k tomu, že došlo ke zvýšení obecného nebezpečí, protože následnou iniciací došlo k lehkému zapálení juty, která tam podle mého názoru neměla být instalována a neodpovídala normám, které to regulují," řekl státní zástupce.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme