Obětí útoku na šéfa Telecomu se měla stát i jeho přítelkyně

Obětí útoku na šéfa Českého Telecomu Gabriela Berdára se měla stát také jeho přítelkyně Jana Szukalská. Vyplývá to z důvěryhodných informací Radiožurnálu a velmi pravděpodobně to doloží i záběry z bezpečnostních kamer kolem Berdárova domu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriel Berdár

Gabriel Berdár | Zdroj: ČTK

Zjištění Radiožurnálu poněkud zpochybňuje vyšetřovací verzi, že motivem k napadení jednoho z nejvlivnějších manažerů měla být msta za jeho počínání ve vedení telekomunikační firmy. Skutečnost, že útok byl směřován i vůči Szukalské, Radiožurnálu potvrdil také Berdárův právník Pavel Virág.

"Mohu potvrdit, že z našeho pohledu brutální útok dle ověřitelných poznatků směřoval i proti přítelkyni pana Berdára a nebyl zcela dokonán na obou poškozených jenom díky duchapřítomnosti pana Berdára a díky těžkým vstupním dveřím, které se v rozhodný okamžik zaklaply," uvedl Virág.

Policie dodatečně zajistila v autě Vladimíra Račka, kterého Berdár z útoku podezřívá, železnou vodovodní trubku, kterou původně mezi možné důkazy nezařadila. Také Račkovy kalhoty, na nichž zasahující policejní hlídka spatřila skvrnu podobné krvi, policejní technici zabavili k expertíze až odpoledne druhý den po útoku.

Oba mladíci, které Berdár zadržel s pistolí v ruce do příjezdu policejní hlídky, trvají na tom, že nemají s jeho napadením nic společného. Přesto oba vyhledali pomoc advokáta. "Všechno vám k tomu řekne můj právník, já ohledně toho nesmím mluvit," vzkázal Radiožurnálu Račko, kterého Berdár ve své výpovědi označil za hlavního útočníka.

Více podrobností o případu se dozvíte v dnešním pořadu Pod kůži, který Radiožurnál vysílá krátce po půl jedenácté.

Martin Hromádka, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme