Obhájci tří exposlanců Fuksy, Tluchoře a Šnajdra uvažují o odškodném za vazbu

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil stíhání Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksy. Jejich advokáti zvažují, že budou jejich klienti požadovat odškodné za víc než měsíc vazby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanci ODS Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa na zasedání sněmovny | Zdroj: ČTK

„Vazba, ať už bude trestní řízení pokračovat jakkoliv, byla nedůvodná,“ tvrdí Jiří Brátka, který patří do týmu obhájců Petra Tluchoře, a pokračuje:

„Vazba byla uvalena za situace, kdy bylo zahájeno trestní stíhání. Ovšem rozhodnutí o zahájení trestního stíhání, bylo zrušeno, takže nárok na odškodnění za měsíc vazby a několik dnů našim klientům, bývalým poslancům, zcela evidentně vzniká.“

Bývalí poslanci ODS Ivan Fuksa, Petr Tluchoř a Marek Šnajdr byli stíhaní kvůli korupci. Údajně se jí dopustili tím, že vyměnili poslanecké mandáty za lukrativní posty.

Pavel Zeman zrušením stíhání vyhověl verdiktu Nejvyššího soudu, podle kterého se na bývalé poslance v době činu vztahovala imunita.

Nejvyšší státní zástupce zrušil usnesení o stíhání exposlanců za ODS Fuksy, Tluchoře a Šnajdra

Číst článek

I když Zemanovo rozhodnutí vyznívá pro bývalé poslance příznivě, obhájce Marka Šnajdra Lukáš Trojan s ním není spokojený. Podle něj měl nejvyšší státní zástupce trestní stíhání zrušit úplně, ne jen zrušit usnesení o jeho zahájení.

Spis se teď vrací vrchnímu státnímu zástupci Ivo Ištvanovi, který o něm může znovu

Jana Čermáková, Lucie Husárová 1, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme