Oblačný víkend s teplotami nad dvacet stupňů. Od úterka meteorologové předpovídají místy i déšť

Oblačné počasí s přeháňkami a ojediněle i bouřkami zůstane v Česku od čtvrtka i přes víkend. Teploty přes den budou stoupat nad dvacet stupňů Celsia. Platí výstraha před požáry a silným větrem. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

Oblačný víkend s teplotami nad dvacet stupňů, předpovídají meteorologové (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Pro dnešní den (čtvrtek) zůstávají ještě v platnosti výstrahy před nebezpečím vzniku požárů a před silným větrem. Výstraha před silným větrem platí do 18.00 pro Českomoravskou vrchovinu, Liberecko a Frýdlantsko, výstraha před nebezpečím vzniku požárů pak platí pro většinu území Čech a jihozápadní část Moravy,“ uvedl ČHMÚ na sociální síti X. Vítr může podle vydané výstrahy meteorologů foukat rychlostí v nárazech až 70 kilometrů za hodinu.

Přeháňky ve čtvrtek ještě budou ojedinělé, na západě a jihu území se mohou objevit častěji. Od pátku už budou přeháňky častější v celé České republice, po víkendu od úterý meteorologové předpovídají místy i déšť.

Teploty přes den se ve čtvrtek mohou dostávat na 24 stupňů Celsia, v pátek, v neděli a v pondělí by denní maxima neměla přesáhnout 22 stupňů. Rozmanitější teploty ČHMÚ očekává v sobotu, kdy by se maxima měla pohybovat od patnácti stupňů Celsia na jihozápadě a západě do 23 stupňů na východě. V noci by v příštích dnech teploty neměly klesat pod sedm stupňů Celsia.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme