Oblastní rada ODS v Rakovníku podpořila poslance Tlustého

Oblastní rada Občanské demokratické strany v Rakovníku se dnes postavila za Vlastimila Tlustého. Rada poslanci nedoporučila odchod ze sněmovny, ke kterému ho vyzývá vedení ODS. Zároveň apelovala na místní sdružení v Rakovníku, aby Tlustého kvůli aféře spojené s podvrženými kompromitujícími fotografiemi nevylučovalo ze strany.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlastimil Tlustý

Vlastimil Tlustý | Zdroj: ČTK

Oblastní rada ODS dnes vyslechla vysvětlení Vlastimila Tlustého ke kauze podvržených kompromitujících fotografií, které už ukončily politickou kariéru poslance ODS Jana Moravy. Podle členů rady šlo v kauze o neetickou řízenou provokaci a Tlustého úloha v případu byla nešťastná.

Tlustému však nedoporučili složit poslanecký mandát, k čemuž ho v minulých dnech vyzvalo vedení ODS, poslanecký i senátorský klub. Oblastní rada ani nedoporučila místnímu sdružení v Rakovníku, aby Vlastimila Tlustého ze strany vyloučilo. Žádá naopak vytvoření poslanecké vyšetřovací komise k vyjasnění této kauzy.

Místopředseda rady Vilém Žák vysvětlil, co radu k tomuto postoji přimělo. "Došli jsme k tomu na základě informací, které předložil pan poslanec Tlustý. Rozebrali jsme celou tu kauzu, popsal jednotlivé souvislosti, tak jak šly ty kroky za sebou, a na základě toho oblastní rada přijala to usnesení."

Výsledek dnešního jednání naznačil, že Vlastimil Tlustý má v regionu určitou podporu. Tlustého argumenty navíc ovlivnily i některé členy rakovnického místního sdružení. Pro Tlustého setrvání v ODS se po jednání vyslovil i jeho předseda Zdeněk Nejdl. Předtím mluvil o tom, že by měl stranu opustit.

Teď bude záležet na tom, jestli Vlastimil Tlusty v pondělí přesvědčí i ty rakovnické spolustraníky, kteří jeho odchod požadují. O jeho případném odchodu ze strany bude totiž rozhodovat právě místní sdružení ODS.

Aférou se dnes zabývali i poslanci Strany zelených, kteří přišli s požadavkem, aby koalice kvůli ní zřídila interní vyšetřovací komisi. Podle opoziční ČSSD by okolnosti kauzy měla vyšetřit komise parlamentní, ve které by byli zástupci všech stran.

Marika Táborská, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme