Obleva a led už na řekách nehrozí

Voda na všech tocích v povodí Labe zvolna klesá. Ledové kry průtoky nikde nekomplikují. První povodňový stupeň ještě platí na Labi v Přelouči, Brandýse a Ústí nad Labem. Na Cidlině je bdělost ještě v Novém Bydžově na Hradecku a Sánech na Nymbursku. Bariéry ledu na Jizeře v Turnově a Divoké Orlici v Klášterci nad Orlicí už povolily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ledové kry | Foto: Luboš Pavlíček

Na Moravě jsou řeky také v normálu. Led ještě včera večer byl na Rokytné v Moravském Krumlově, na Moravě v Hodoníně, na Bystřici v Olomouci a na Svratce v Dalečíně. Vodohodpodáři také lidvidovali ledové kry na Opavě ve Vávrovicích a na Olši v Třinci.

S bagry a těžkou mechanizací rozbili vodohospodáři Povodí Vltavy ledovou hradbu na řece Otavě v Sušici. Uvolnili tak po třech týdench tok a nyní předpokládají, že ledové kry odnese voda dál po proudu. Situace je nyní stabilizovaná, elektrárna pustí do řeky co nejvíce vody. Pokud se vše podaří podle plánů představitelů Sušice, mělo by se koryto řeky už odpoledne úplně uvolnit a přestat tak hrozit obyvatelům.

Na řece Doubravě ve Vrdech na Kutnohorsku sledují zaměstnanci radnice výšku hladiny. Po loňských ničivých povodních je hladina řeky monitorována, i když její bezprostřední vzestup nehrozí. Zástupci vrdské radnice řešili společně s dopravním inspektorátem možné varianty objízdných tras pro případ, kdyby voda zaplavila silnici první třídy číslo 17. Podle starosty Miloslava Čejky se oteplení v posledních dnech na hladině řeky výrazně neprojevilo. Většina sněhu na přilehlých stráních už stačila roztát.

Zdeněk Trnka, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme