Obliba knedlíků je společná Čechům i Němcům

V Národním zemědělském muzeu v Praze začala dnes výstava Knedlík - Kloss - Knödel aneb Knedlíkové nebe. Má za cíl ukázat, že obliba knedlíků nemá hranice a že je společným dědictvím Čechů i Němců, do Prahy zapůjčilo Muzeum Cheb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soutěž Nejlepší knedlík 2009 - soutěžní knedlíky | Foto: Stanislava Brádlová

Myšlenka uspořádat výstavu o knedlíku vznikla někdy v roce 2006, když městské muzeum v Degendorfu hledalo přeshraničního partnera pro výstavu o knedlících.

„Oslovila mě ředitelka muzea z Degendorfu. Původně jsem si výstavu o knedlících vůbec nedokázala představit, ale nakonec jsem se s ní do projektu pustila a skutečně jsme v roce 2007 otevřely výstavu Kloss – Knödel – Knedlík,“ přiblížila v Ozvěnách dne ředitelka Muzeum Cheb Eva Dittertová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem ozvěn dne byla ředitelka Muzea Cheb Eva Dittertová.

V Chebu podle ní měla výstava velký ohlas. Byla otevřena v rámci Valdštejnských slavností. Trvala od srpna do února a navštívilo přes 10 tisíc návštěvníků.

„Nebyla to ale jen výstava, ale celý knedlíkový projekt. Dodneška máme na webu knedlíkové fórum, dále máme katalog a výborné byly doprovodné programy – knedlíkové soutěže, ochutnávky a podobně,“ popsala ředitelka Muzea Cheb.


Výstava Knedlík - Kloss - Knödel aneb Knedlíkové nebe bude v pražském Národním zemědělském muzeu k vidění do 30. května.

Katarína Brezovská, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme