Obnovu zrušených buněk ODS v Praze mají na starosti Zajíček a Grulich

Regionální rada pražské ODS se dohodla na dalším postupu ohledně zrušených stranických buněk na Praze 4 a 12. Vybrala garanty, kteří budou dohlížet na vznik nových sdružení. Zástupci zrušených organizací se proti svému konci chtějí bránit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Regionální rada pražské ODS - Marek Benda, Bohuslav Svoboda a Zdeněk Zajíček

Regionální rada pražské ODS - Marek Benda, Bohuslav Svoboda a Zdeněk Zajíček | Zdroj: ČTK

V Praze 4 začne zakládat nová místní sdružení první místopředseda pražské ODS Zdeněk Zajíček. Začít by s tím měl nejpozději do tří měsíců.

Stejnou roli v Praze 12 bude hrát senátor Tomáš Grulich, kterého tímto úkolem už ve čtvrtek pověřila výkonná rada ODS.

Předseda regionální organizace a primátor Bohuslav Svoboda řekl, že současní členové strany se mohou hlásit do nezrušených nebo nově zakládaných buněk, musí ale mít trvalé bydliště v příslušné městské části.

„My předpokládáme, že díky tomu, co výkonná rada rozhodla, budou členové sdružení na Praze 12 a Praze 4 skutečně občané na tomto území bydlící. To považujeme za první základní krok k očistění těchto sdružení od něčeho, co není v souladu s naší představou o demokratických principech,“ uvedl Svoboda.

O zrušení oblastních organizací v Praze 4 a 12, stejně jako středočeské oblastní organizace Praha - západ, rozhodla výkonná rada minulý čtvrtek. Svůj krok zdůvodnila především netransparentním náborem nových členů.

Problém 'černých duší'

Zástupci zrušených organizací rozhodnutí označili za spiknutí neúspěšných a odplatu za kritiku šéfa strany a premiéra Petra Nečase, jehož dlouhodobým podporovatelem je také primátor Svoboda.

Bývalý šéf ODS v Praze 4 Pavel Caldr rozhodně odmítá podezření, že by jeho organizace přijímala takzvané černé duše.

„Dokonce i pan primátor řekl, že Praha 4 nebyla zrušena kvůli černým duším a že to byla problematika posledního vývoje v místním sdružení Nusle. Proto já jsem argumentoval, že pokud měla k něčemu dospět výkonná rada, tak měla zrušit místní sdružení Nusle, my bychom se s tím vypořádali a myslím, že by to většina členů ODS akceptovala. Ale takhle se stalo to, že většina pracujících členů ODS skončila na ulici,“ poznamenal Caldr.

Radiožurnálu zároveň potvrdil, o získání licence na založení nového oblastního sdružení bude usilovat i on.

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme