Obrana zveřejní, jak dopadla prověrka hospodaření resortu

Ministerstvo obrany zveřejní některé části forenzního auditu. Prověrku hospodaření resortu zadal po nástupu do funkce ministr Alexandr Vondra v reakci na podezřelé zakázky spojené s armádou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr obrany Alexandr Vondra | Foto: Tomáš Adamec

Auditem byly pověřeny firmy KPMG a Deloitte. Ministr Vondra také nařídil úřadu pro dohled nad akvizicemi, aby prověřil uzavřené, dojednávané i chystané kontrakty. První na řadu měly přijít nákupy přes prostředníky.

Mluvčí Jan Pejšek před časem uvedl, že ministerstvo chce na začátku prosince výsledky auditu předat orgánům činným v trestním řízení. Kvůli tomu se už dokonce sešli ministři obrany Vondra a vnitra Radek John.

Zprůhlednit zbrojní zakázky by měl ministrem Vondrou připravovaný Národní úřad pro vyzbrojování, který by měl začít pracovat od ledna 2012. Stejná instituce už existovala - v roce 1999 ji zřídila vláda Miloše Zemana. Po pár letech byl ale úřad zrušen.

Martin Ulrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme