OBRAZEM: Vlaková nádraží v době koronaviru. Po prázdných halách často chodí jen holubi a policisté

Nejsou to jen ulice, které během trvající epidemie koronaviru v Česku zejí prázdnotou. Ruch takřka utichl i na českých vlakových nádražích. Už loni zaznamenali dopravci výrazný úbytek cestujících – jak připomněla ČTK, České dráhy loni přepravily meziročně o 64 milionů lidí méně, Leo Express pak více než o polovinu. Jak vypadají česká nádraží během současné epidemie, zdokumentovala fotoreportérka serveru iROZHLAS.cz.

Fotočlánek Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

OBRAZEM: Zavřené památky a trdelník bez poptávky turistů. Praha se opět vyrovnává s prázdnotou

Číst článek

Jak minulý rok, tak i na začátku toho letošního stojí za úbytkem cest ať už do zaměstnání, či za turistikou protiepidemická opatření. Ta nejtvrdší vešla do platnosti na začátku března, kdy vláda omezila cestování mezi okresy a jednotlivými regiony.

Na silnicích i nádražích hlídkují strážníci a dohlížejí mimo jiné na povinné nošení respirátorů nebo nanoroušek.

Ochranná opatření se však dodržují i v samotných vlacích – kromě nošení ochrany úst a nosu jde i o pravidelný úklid, čištění a dezinfekci vagonů či využívání technologií na čištění vzduchu.

Michaela Danelová, tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme