OBRAZEM: Tanky, minomety, protiletadlové rakety, 300 vojáků. Armáda nacvičovala mobilizaci

Již více než týden probíhá cvičení české armády s názvem Mobilizace 2017. Vojáci 73. tankového praporu společně s členy aktivních záloh nacvičují postup při případném vyhlášení mobilizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cvičení armády Mobilizace 2017 | Foto: army.cz

Cvičení začalo v pondělí 3. dubna v 5:45 vyhlášením bojového poplachu. Vojáci okamžitě zablokovali vjezd do Přáslavických kasáren bojovým vozidlem pěchoty BVP-2, zřídili palebné postavení s kulometem a dovnitř pouštěli pouze povolané příslušníky aktivních záloh.

Po vyfasování výstroje se příslušníci aktivních záloh a profesionální vojáci podstoupili řadu nácviků bojových situací. Jedním z nich byl i pondělní nácvik obrany vlastního území před proniknutím nepřítele na střelnici Velká Střelná ve vojenském újezdu Libavá.

Cvičení, jehož součástí byly i bojové střelby, se kromě tankového praporu vybaveného stroji T-72M4CZ a T-72M1 účastnilo i několik BVP-2, minometná četa, která podporovala vojáky palbou dvaaosmdesátimilimetrových minometů, a také přenosné protiletadlové raketomety RBS 70.

Celkově se cvičení, které končí ve středu 12. dubna, zúčastnilo na 300 lidí. „Byla prověřena činnost mobilizačních pracovišť. Provedeno bojové a odborné stmelení,“ dodává podplukovník Ján Kerdík, který cvičení velí.

Cvičení armády Mobilizace 2017 | Foto: army.cz

Cvičení armády Mobilizace 2017 | Foto: army.cz

Cvičení armády Mobilizace 2017 | Foto: army.cz

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme