Portugalsko 2:1 Česko

OBRAZEM: Bouřky na Moravě zničily stovky domů i kostely. Škoda dosáhne až stovek milionů korun

Bouřky na jižní Moravě zničily podle policie stovky domů, škoda bude odhadem desítky až stovky milionů korun. Uvedl to policejní mluvčí Pavel Šváb. Jde o hrubé odhady. V postižených obcích na Břeclavsku a Hodonínsku zasahují stovky policistů i hasičů. Podle záchranářů si bouřky doposud vyžádaly tři oběti.

Břeclav Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policistů je podle Švába nyní na místě asi 350. Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška uvedl, že aktuálně zapojených hasičů je asi 200 a dalších asi 500 dobrovolných hasičů.

Záchranné akce hasičů podle Mikošky pomalu končí, většina zraněných byla ošetřená během noci. Do pokračujících likvidačních prací se má během pátečního dopoledne také armáda.

Přispět na pomoc lidem zasaženým tornádem a bouřkami je možné prostřednictvím sbírek, které zajišťuje například Nadace Via nebo Diecézní charita Brno. Hasiči také apelují, aby lidé do zasažené oblasti nejezdili. 

ČTK, btk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme