Obrněnci v centru Prahy zůstávají

Obrněné transportéry budou komplikovat dopravu v centru Prahy i nadále. Bezpečnostní opatření přijatá v souvislosti se zářijovými útoky na Spojené státy zůstávají v platnosti. Rozhodla o tom Bezpečnostní rada státu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obrněný transportér před RSE | Foto: Jan Rosenauer

Podle ministra vnitra Stanislava Grosse se stále ještě nezměnila bezpečnostní rizika. "Po vyhodnocení bezpečnostní situace jak mezinárodněpolitické, tak vnitřní, nedošlo ke změně rizik v bezpečnostní situaci. To znamená, že civilní bezpečnostní opatření platí nadále," řekl Gross.

Podle premiéra Miloše Zemana by rada měla do konce května také projednat zprávu o přestěhování Rádia Svobodná Evropa z centra hlavního města. "Podporujeme rozšíření vysílání této stanice pro Afghánistán a současně se domníváme, že z bezpečnostních důvodů je vhodné, aby tato stanice byla přemístěna na místo, které lépe umožní čelit potenciálním teroristickým útoků," uvedl premiér.

Svobodná Evropa sídlí v budově bývalého Federálního shromáždění nedaleko Václavského náměstí. Po teroristických útocích na USA loni 11. září představuje zvýšené bezpečnostní riziko, a proto budovu rozhlasové stanice hlídají vojáci a obrněné transportéry z Hodonína. Opatření však značně komplikují dopravu v centru metropole.

Už v prosinci padlo rozhodnutí, že se představiteli stanice začne vyjednávat o možném stěhování mimo centrum. Ministerstvo obrany hledá vhodné objekty, kam by se RFE/RL mohla přestěhovat.

Lenka Šumová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme