Obsah videa s bývalým protokolářem Forejtem není trestným činem, rozhodla policie

Jindřich Forejt se na videonahrávce, kde údajně užívá bílý prášek, podle policie nedopouští trestného činu. Potvrdila to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Policie případ předala radnici Prahy 5 a ta rozhodne, jestli se jedná o přestupek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jindřich Forejt na tiskové konferenci na Pražském hradě. Archivní snímek. | Foto: Filip Jandourek

„Policie ukončila prověřování této věci s tím, že nebyl spáchán trestný čin, a odevzdala věc úřadu městské části Prahy 5 s tím, že by se mohlo jednat o přestupek,“ řekla Radiožurnálu Zenklová.  

„Policisté prověřovali dění zachycené na videu, týkalo se to dvou osob," dodala. O jaké osoby šlo, neuvedla. Podle policie se ale lidé na záznamu nedopustili trestného činu.

Policie zastavila vyšetřování vydírání Forejta. Nepodařilo se ho prokázat

Číst článek

Policie se už dříve zabývala podezřením, že Forejta někdo nahrávkou vydíral. To se ale nepotvrdilo. Policii Forejt řekl, že mu loni 19. října někdo zavolal ze skrytého čísla a oznámil, že má kompromitující videozáznam, uvedl už dříve server Seznam Zprávy.

Vyděrač pak údajně chtěl, aby se s ním Forejt sešel a přinesl 250 000 korun za zničení videa. V danou dobu ale podle vyšetřování nikdo Forejtovi nevolal.

Forejt na Hradě působil od roku 2002. Na funkci šéfa protokolu Pražského hradu Forejt rezignoval po zveřejnění některých záběrů z nahrávky v médiích na začátku prosince. Oficiálně odešel z osobních a zdravotních důvodů.

Bývalý protokolář Forejt bude šířit odkaz Václava Klause. Zaměstná ho exprezidentův institut

Číst článek

Letos v únoru pak nastoupil do Institutu Václava Klause. Prezident Miloš Zeman po oznámení Forejtova odchodu z Hradu prohlásil, že stále věří tomu, že se Forejt stane velvyslancem ve Vatikánu.

Lidové noviny na konci srpna uvedly, že Zeman poté, co byl odmítnut jeho návrh na nominaci bývalého ministra dopravy Gustava Slamečky na místo velvyslance v Jižní Koreji, zablokoval nominaci lidoveckého náměstka ministra zahraničí Václava Kolaji na velvyslance ve Vatikánu a požaduje, aby vláda požádala o agrément pro Forejta.

Pro Vatikán je ale Forejt po aféře s kompromitujícím videem údajně nepřijatelný.

ČTK, Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme