OBSE : Evropa by se měla zamyslet nad svou migrační politikou

Evropa se bude muset vážně zabývat problematikou přistěhovalectví. Takový je výsledek konference Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, která v pátek skončila v Praze. V současné době žije na území Unie přibližně šest milionů ilegálních imigrantů. Na druhou stranu Evropa imigranty potřebuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilegální imigranti | Foto: Miroslav Konvalina

Podle koordinátora ekonomických a enviromentálních aktivit Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě Marcina Šwiencického Evropa stárne a její populace se rok od roku zmenšuje. Tento trend bude zřejmě pokračovat i v dalších letech, ne-li desetiletích. "Na Evropu budou vznikat velké migrační tlaky a Evropa není připravená na to, aby tyto imigranty absorbovala. Naše právní normy nevyhovují tomu, jaká je poptávka a nabídka," domnívá se Šwiencický.

V otázce nelegálních přistěhovalců je na tom Evropa dokonce ještě hůř, než třeba Spojené státy, na jejichž území žije tři a půl milionu ilegálních přistěhovalců. Ti kvůli svému postavení těžko shánějí práci, což přináší vážné ekonomické problémy. Evropa by tak podle OBSE mohla alespoň části z šesti milionů nelegálních imigrantů udělit amnestii a tím zlepšit nejen jejich postavení, ale zároveň snížit ekonomické náklady, které tím vznikají.

David Vandrovec, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme