OBSE : Evropa by se měla zamyslet nad svou migrační politikou

Evropa se bude muset vážně zabývat problematikou přistěhovalectví. Takový je výsledek konference Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, která v pátek skončila v Praze. V současné době žije na území Unie přibližně šest milionů ilegálních imigrantů. Na druhou stranu Evropa imigranty potřebuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilegální imigranti

ilegální imigranti | Foto: Miroslav Konvalina

Podle koordinátora ekonomických a enviromentálních aktivit Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě Marcina Šwiencického Evropa stárne a její populace se rok od roku zmenšuje. Tento trend bude zřejmě pokračovat i v dalších letech, ne-li desetiletích. "Na Evropu budou vznikat velké migrační tlaky a Evropa není připravená na to, aby tyto imigranty absorbovala. Naše právní normy nevyhovují tomu, jaká je poptávka a nabídka," domnívá se Šwiencický.

V otázce nelegálních přistěhovalců je na tom Evropa dokonce ještě hůř, než třeba Spojené státy, na jejichž území žije tři a půl milionu ilegálních přistěhovalců. Ti kvůli svému postavení těžko shánějí práci, což přináší vážné ekonomické problémy. Evropa by tak podle OBSE mohla alespoň části z šesti milionů nelegálních imigrantů udělit amnestii a tím zlepšit nejen jejich postavení, ale zároveň snížit ekonomické náklady, které tím vznikají.

David Vandrovec, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme