Obstrukce ve sněmovně

Tento týden zažila Poslanecká sněmovna další z jednání, které provází řada procedurálních sporů, kdy se opozice a koalice navzájem obviňují z obstrukcí. Schvalování zákona o nájemném, které se koalici nepodařilo prosadit, předcházelo zdlouhavé dohadování, přerušované přestávkami a mimořádným zasedáním vlády. Jak hodnotí takové rokování zákonodárného sboru sami poslanci?

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

z jednání sněmovny

z jednání sněmovny | Foto: Michal Doležal

Po svém hodnotí situaci ve sněmovně i politici. Místopředsedkyně dolní komory a ODS Miroslava Němcová viní z rozhádanosti poslanců vládu. Problém je prý především v tom, že je kabinet zahlcuje nezvládnutelnou legislativní smrští. "Od voleb uběhlo 615 dnů. Za tu dobu mělo sněmovnou proběhnout 606 zákonů, smluv, dalších nařízení, zpráv a podobně. Já myslím, že tudy cesta nevede."

Šéf sněmovny sociální demokrat Lubomír Zaorálek ale oponuje, že nebývalé množství zákonů a smluv musela sněmovna projednat už kvůli vstupu země do Evropské unie. I přes současné politické půtky přitom práci dolní komory hájí a současně odmítá, že nebyl funkční a akceschopná. "Při velmi tvrdém postupu opozice, která stále opakuje svou tezi nulové tolerance není snadné najít dohodu. Já mám pocit, že se to zveličuje, pokud se říká, že sněmovna je nefukční a rozložená, protože se najednou nehledí na to, že to bylo právě v důsledku toho, že se sněmovna snaží zvládnout veliký balík úkolů a práce, které má."

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme