Obvinění Jana Kočky? Rozhodně to není kvůli 415 milionům, vyvrací podnikatel

Policie obvinila podnikatele Jana Kočku. Podle České televize byl syn provozovatele Matějské pouti součástí skupiny, která měla připravit stát o 415 milionů. On sám to pro iROZHLAS.cz zpochybňuje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatel Jan Kočka na snímku z roku 2013 | Zdroj: Profimedia

Kočka odmítl, že by čelil obvinění z daňových úniků za 415 milionů korun, jak uvedla ČT24.

„Já se k tomu nebudu moc vyjadřovat, ale rozhodně se to takhle neshoduje, absolutně vůbec. Nevím, o co jde, musím to zjistit a poradit se s právníkem," řekl pro server iROZHLAS.cz. 

Potvrdil však, že obsílku od policie skutečně dostal. „Nechci se k tomu vyjadřovat. Nerad bych, aby mě ještě někdo napadl, že vynáším nějaké informace. Ale těch 415 milionů je blbost, to vám říct můžu. Ale konkrétní být nechci," dodal.

Razie u Kočky

Zhruba před měsícem policie ve firmě Jana Kočky prováděla razii, jak uvedla Česká televize. Vyšetřovatelé tehdy prohledávali i budovu Technické správy komunikací (TSK), kde zajišťovali dokumenty ke kauze ovlivňování zakázek pražské firmy.

Policie v kauze TSK obstavila podnikateli majetek. Usiloval o zakázky za 40 milionů

Číst článek

Náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek z ČSSD uvedl, že o propojení Kočky s městským podnikem nemá žádné informace. „O tom nic nevím, u TSK ale nešlo o daňové úniky," popsal.

Ve stejné době (ke konci května) provedl „rozsáhlý zásah" tým Daňové Kobry. Vyšetřovatelé si podle tiskové zprávy došlápli na obchodníky s reklamou. Zadrželi 28 lidí, obvinili 24 z nich a dvě firmy pro krácení daně a praní špinavých peněz. Škoda má podle kriminalistů činit zmiňovaných 415 milionů korun.

"Skupina obviněných osob založila a působila minimálně v 21 obchodních společnostech, přičemž část z těchto společností nevykonávala žádnou reálnou podnikatelskou činnost. Trestná činnost měla být páchána obviněnými prostřednictvím vytvoření fiktivních obchodů za neexistující reklamní služby. Obvinění měli po vzájemné domluvě díky nadhodnoceným reklamním službám soustavně krátit povinnost k dani z přidané hodnoty a dani z příjmu právnických osob," uvedla Knolová v tiskové zprávě.

Zda ale případ s krycím názvem STONE souvisí s Janem Kočkou, není zatím jasné. Policie se k případu Kočky odmítla vyjádřit. „Neposkytujeme informace k fyzickým či právnickým osobám," uvedla Iva Knolová z Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Jan Kočka

Jan Kočka je syn Václava Kočky staršího, provozovatele Matějské pouti na holešovickém Výstavišti, a dlouholetým členem ČSSD. Bratra Jana Kočky zastřelil v roce 2008 v pražské restauraci Monarch hoteliér Bohumír Ďuričko, soud ho poslal na 12,5 roku do vězení. Ďuričko požádal o podmíněné propuštění, soud letos v dubnu jednání odročil na neurčito kvůli vypracování znaleckých posudků.

dp, kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme