Obviněný bývalý šéf Nemocnice Na Homolce složil kauci a je venku z vazby

Bývalý ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý byl dnes na kauci propuštěný na svobodu. Informaci potvrdila Českému rozhlasu advokátka bývalého šéfa nemocnice Katarína Kožiaková Oboňová. Dbalý, který je obviněný z korupce, byl ve vazbě od loňského června.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Na Homolce | Foto: Filip Jandourek

Podle pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové vazební důvody u Dbalého dál trvají, bylo však možné nahradit je jinak.

Dbalý složil peněžitou záruku, kterou žalobce stanovil na půl milionu korun, odevzdal pas, bude pod dohledem probačního úředníka a slíbil, že nevycestuje.

Dbalého, kterého policie stíhá kvůli zakázkám na digitalizaci archivu chorobopisů a nákupu gama nože, propustila podle advokátky Oboňové vězeňská služby kolem 17. hodiny. Poté muž odjel za rodinou.

Bývalá hlavní účetní pražské Nemocnice Na Homolce je ve vazbě

Číst článek

Protikorupční policie již dříve obvinila a letos v únoru navrhla obžalovat kvůli digitalizaci chorobopisů a nákupu gama nože sedm lidí.

Podle dřívějších informací čelí v této věci obvinění Dbalý a jeho někdejší náměstek Michal Toběrný. V souvislosti se zakázkou na nákup gama nože prý přijali úplatek 5,7 milionu korun, zmanipulováním tendru k chorobopisům údajně způsobili škodu nejméně 57 milionů korun.

Další obvinění související s děním v Nemocnici Na Homolce přišla tento týden. Policie tentokrát obvinila šest lidí. Kriminalisté jsou přesvědčeni o tom, že tito lidé svým jednáním způsobili nemocnici více než padesátimilionovou škodu.

Dnes soud na návrh žalobce poslal do vazby bývalou hlavní účetní Nemocnice Na Homolce Emilii Bialešovou.

ČTK, Český rozhlas, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme