Obviněný hlavní hygienik Vít si chce vzít neplacené volno

Hlavní hygienik Michael Vít si chce vzít dlouhodobé neplacené volno, vláda ho proto zatím neodvolá. O neplacené volno zažádal i z pozice náměstka ministra zdravotnictví. Informaci uvedl po jednání vlády premiér Petr Nečas.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní hygienik Michael Vít

Hlavní hygienik Michael Vít | Foto: Anna Duchková | Zdroj: Český rozhlas

Kabinet o Vítkově rozhodnutí informoval ministr zdravotnictví Leoš Heger. Mimo službu Vít zůstane až do vyšetření kauzy. Ve funkci ho nahradí jeho zástupkyně Viera Šedivá.

„Takže jak z pozice náměstka ministra zdravotnictví, tak z pozice hlavního hygienika bude vlastně ,odstaven‘ mimo službu do definitivního rozhodnutí o jeho případu. Zastupovat na pozici hlavního hygienika ho bude jeho zástupkyně, která je takto ustanovena,“ potvrdil Nečas.

Setrvání hlavního hygienika ve funkci bylo tématem dnešního ministrova jednání s premiérem. K odvolání Víta dnes vládu vyzvala opoziční sociální demokracie.

Vít je od včerejška obviněn ze dvou trestných činů, a to kvůli údajnému zmanipulování zakázek pro ministerstvo vnitra. Hrozí mu až deset let vězení. Vít vinu popírá.

Policie Víta obvinila ze zneužití pravomocí a porušení povinností při správě cizího majetku. Mimo jiné měl zaplatit za konzultace externistovi dva a půl milionu korun, přestože na ministerstvu funguje celý zvláštní konzultační odbor. Zakázku na poradenství měl dát manželovi své podřízené z ministerstva - exposlanci Otakaru Vychodilovi.

V úřadu byl Vít 12 let, zažil 10 ministrů a do povědomí veřejnosti se výrazněji zapsal před dvěma lety jako bojovník proti prasečí chřipce.

Lucie Husárová 1, Radiožurnál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme