Obviněný majitel Amsterdam shopů skončil ve vazbě

Ve vazbě skončil jednatel polské společnosti, která v Česku zřídila síť prodejen legálních syntetických drog Amsterdam shop. Policie pětadvacetiletého muže obvinila z šíření toxikomanie a hrozí mu až pětileté vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravská prodejna Amsterdam shop | Zdroj: ČTK

Policisté sbírali důkazy proti podnikateli od února, v úterý ho pak zadrželi v Olomouci. Soudce olomouckého okresního soudu na něj dnes odpoledne uvalil vazbu.

Muž, který je občanem Polska a má středoškolské vzdělání, ale odmítá vypovídat, a tak zatím není jasné, odkud syntetické drogy získával, či zda je sám nevyráběl.

Obchody v Olomouci a Ostravě jsou nyní zavřené. Syntetické drogy se tam prodávaly jako údajné suvenýry. Kriminalistům se ale za pomoci odborníků z Ústavu soudního lékařství v Olomouci podařilo prokázat, že látky v nich obsažené mají podobné účinky jako drogy.

V úterý policisté také zahájili prohlídky ve všech pobočkách Amsterdam shopů v Olomouckém i Moravskoslezském kraji i v sídle společnosti v Ostravě. Při prohlídce sídla společnosti nalezli hotovost asi jeden milionu korun, na bankovním účtu zajistili i výtěžky internetového prodeje ve výši zhruba 150 tisíc korun.

Takzvané Amsterdam shopy původně vznikly v Polsku, v České republice fungovaly celkem pět měsíců. Nové syntetické drogy se v nich daly legálně koupit ještě minulý čtvrtek. Přítrž tomu učinila až novela, která vstoupila v platnost 22. dubna a do seznamů omamných a psychotropních látek doplnila celkem 33 položek.

Majitele Amsterdam shopů zadržela policie, je podezřelý z šíření toxikomanie
Nové syntetické drogy zmizely z obchodů, začala platit novela
Senátoři souhlasí se zákazem třiceti syntetických drogSyntetické drogy se nevozí jen z Polska. Policie našla výrobnu v Českém TěšíněPoslanci si vyšlápli na ‚polské drogy‘, rozšířili o ně seznam zakázaných láte

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme