Obviněný napadl na služebně policistu a utekl

Mosteckým policistům utekl ze služebny muž obviněný z loupeže. Devětatřicetiletý Slovák před tím napadl policistu, který ho předvedl, a oknem z budovy zmizel. Po muži je vyhlášeno celostátní pátrání. Vedení policie teď šetří, zda policisté neporušili předpisy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dušan Pačaj | Foto: Policie ČR

Policejní hlídka zadržela Dušana Pačaje v úterý krátce po násilném trestném činu, který spáchal přímo v Mostě, a umístila ho do policejní cely. Včera odpoledne kriminalisté zadrženého muže obvinili z loupeže.

Podle mluvčí mostecké policie Ludmily Světlákové Pačaj zaútočil takovou silou, že policista ztratil rovnováhu. Tohoto okamžiku pachatel využil k útěku. Z budovy policejního ředitelství se dostal přes okno ve třetím patře, odkud vyskočil na střechu pracoviště referátu cizinecké policie a rychle zmizel.

Přestože se ihned rozjela pátrací akce, muže se dosud nepodařilo dopadnout. Policie vyhlásila celostátní pátrání a přijala i opatření na hranicích. Pačaj je vysoký asi 170 až 180 centimetrů, má hnědočerné krátce střižené rovné vlasy, hnědé oči a pod nosem knírek. V době útěku měl muž na sobě modré tepláky, modrou košili a pantofle. Případní svědci mohou volat jakékoli informace na linku 158.

Vedení okresního ředitelství Policie České republiky spolu s kontrolními orgány nyní celý případ vyhodnocují a šetří, zda ze strany odpovědných policistů nedošlo k porušení vnitřních předpisů.

Severočeským policistům už loni uteklo ze služeben několik pachatelů trestných činů. Nejznámějším případem na severu Čech byl útěk údajného sexuálního útočníka Martina Duny. Muž, který utekl z krajské policejní správy v Ústí nad Labem, nyní stojí před soudem.

Eva Holá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme