Obviněný napadl na služebně policistu a utekl

Mosteckým policistům utekl ze služebny muž obviněný z loupeže. Devětatřicetiletý Slovák před tím napadl policistu, který ho předvedl, a oknem z budovy zmizel. Po muži je vyhlášeno celostátní pátrání. Vedení policie teď šetří, zda policisté neporušili předpisy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dušan Pačaj | Foto: Policie ČR

Policejní hlídka zadržela Dušana Pačaje v úterý krátce po násilném trestném činu, který spáchal přímo v Mostě, a umístila ho do policejní cely. Včera odpoledne kriminalisté zadrženého muže obvinili z loupeže.

Podle mluvčí mostecké policie Ludmily Světlákové Pačaj zaútočil takovou silou, že policista ztratil rovnováhu. Tohoto okamžiku pachatel využil k útěku. Z budovy policejního ředitelství se dostal přes okno ve třetím patře, odkud vyskočil na střechu pracoviště referátu cizinecké policie a rychle zmizel.

Přestože se ihned rozjela pátrací akce, muže se dosud nepodařilo dopadnout. Policie vyhlásila celostátní pátrání a přijala i opatření na hranicích. Pačaj je vysoký asi 170 až 180 centimetrů, má hnědočerné krátce střižené rovné vlasy, hnědé oči a pod nosem knírek. V době útěku měl muž na sobě modré tepláky, modrou košili a pantofle. Případní svědci mohou volat jakékoli informace na linku 158.

Vedení okresního ředitelství Policie České republiky spolu s kontrolními orgány nyní celý případ vyhodnocují a šetří, zda ze strany odpovědných policistů nedošlo k porušení vnitřních předpisů.

Severočeským policistům už loni uteklo ze služeben několik pachatelů trestných činů. Nejznámějším případem na severu Čech byl útěk údajného sexuálního útočníka Martina Duny. Muž, který utekl z krajské policejní správy v Ústí nad Labem, nyní stojí před soudem.

Eva Holá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme