Obviněný sbormistr Bambini di Praga zůstává ve vazbě

Sbormistr světoznámého dětského sboru Bohumil Kulínský zůstane i nadále ve vazbě. Městský soud v Praze dnes zamítl stížnost, kterou podal Kulínského advokát. Sbormistr je obviněn ze sexuálního zneužívání nezletilých členek sboru a ve vazbě je již přes měsíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohumil Kulínský | Foto: Týdeník Rozhlas

Státní zástupkyně Blanka Valsamisová již před časem uvedla, že Kulínského usvědčují výpovědi devíti poškozených a odposlechy. Policie však podle ní zjišťuje totožnost dalších žen, které v médiích uvedly, že je Kulínský kdysi zneužíval. Policie pátrá i deset let nazpátek.

Obhájce Tomáš Sokol zamítnutí stížnosti očekával. "V této samotné věci v zásadě není žádná možnost, která by byla efektivní, nicméně s ohledem na to, že vyšetřování dospělo do určitého stadia, kdy zatím aspoň z našeho pohledu se zdá, že byly vyslechnuty ty, které byly uvedeny v obvinění, tak jsme podali návrh na propuštění z vazby," vysvětlil Sokol.

Podle obhájce Kulínský vinu odmítá. Na počátku kauzy bylo trestní oznámení nynějšího manžela bývalé Kulínského manželky. Kulínského matka Blanka Vágnerová případ označila za její pomstu. První i současná manželka Kulínského byly členkami pěveckého souboru.

Údajné oběti Kulínského se médiím svěřují například s tím, že s nimi sbormistr chodil do sauny, kde je osahával. Týdeníku Nedělní svět se svěřila dívka, se kterou údajně sbormistr souložil v jejích dvanácti letech. Pokud by soud uznal Kulínského vinným, mohl by ve vězení strávit až deset let.

Martin Hromádka, Štěpánka Martanová, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme