Obviněný sbormistr Bambini di Praga zůstává ve vazbě

Sbormistr světoznámého dětského sboru Bohumil Kulínský zůstane i nadále ve vazbě. Městský soud v Praze dnes zamítl stížnost, kterou podal Kulínského advokát. Sbormistr je obviněn ze sexuálního zneužívání nezletilých členek sboru a ve vazbě je již přes měsíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohumil Kulínský | Foto: Týdeník Rozhlas

Státní zástupkyně Blanka Valsamisová již před časem uvedla, že Kulínského usvědčují výpovědi devíti poškozených a odposlechy. Policie však podle ní zjišťuje totožnost dalších žen, které v médiích uvedly, že je Kulínský kdysi zneužíval. Policie pátrá i deset let nazpátek.

Obhájce Tomáš Sokol zamítnutí stížnosti očekával. "V této samotné věci v zásadě není žádná možnost, která by byla efektivní, nicméně s ohledem na to, že vyšetřování dospělo do určitého stadia, kdy zatím aspoň z našeho pohledu se zdá, že byly vyslechnuty ty, které byly uvedeny v obvinění, tak jsme podali návrh na propuštění z vazby," vysvětlil Sokol.

Podle obhájce Kulínský vinu odmítá. Na počátku kauzy bylo trestní oznámení nynějšího manžela bývalé Kulínského manželky. Kulínského matka Blanka Vágnerová případ označila za její pomstu. První i současná manželka Kulínského byly členkami pěveckého souboru.

Údajné oběti Kulínského se médiím svěřují například s tím, že s nimi sbormistr chodil do sauny, kde je osahával. Týdeníku Nedělní svět se svěřila dívka, se kterou údajně sbormistr souložil v jejích dvanácti letech. Pokud by soud uznal Kulínského vinným, mohl by ve vězení strávit až deset let.

Martin Hromádka, Štěpánka Martanová , Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme