Obviněný šéf karlovarské kriminálky leží v nemocnici

Obviněný šéf karlovarské kriminálky Miroslav Roušal je v nemocnici. Co je příčinou jeho hospitalizace, se zatím neví. Roušal je spolu s dalšími čtyřmi kriminalisty podezřelý z maření vyšetřování loupeže na karlovarské poště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní auto | Foto: Jan Rosenauer

Miroslav Roušal byl do karlovarské nemocnice převezen poté, co strávil dva dny v cele předběžného zadržení v Plzni. Podle mluvčí karlovarské policie Evy Plíhalové leží na interním oddělení nemocnice. Spekulace o tom, že Roušal utrpěl infarkt, mluvčí nepotvrdila. "Co je příčinou jeho hospitalizace, zatím nevíme," poznamenala mluvčí.

Roušal je podezřelý z toho, že zmařil vyšetřování loupeže na karlovarské poště, z níž se zpovídal jeho podřízený. Plzeňský státní zástupce Libor Řeřicha dal ve čtvrtek podnět k vzetí Roušala do vazby, protože údajně ovlivňoval svědky. V sobotu ale plzeňský soud rozhodl, že Roušal do vazby nepůjde a vyšetřování bude pokračovat na svobodě.

V obecné rovině může podle Řeřichy onemocnění jednoho ze zúčastněných ovlivnit průběh trestního řízení. "Lze potom technicky vyloučit část skutku, týkajícího se jednoho z obviněných, dovyšetřit danou kauzu a tento vyloučený skutek dokončit odpadne-li překážka, která znemožňuje další vyšetřování," vysvětlil postup Řeřicha.

Z prosincové poštovní loupeže byl obviněn syn náměstka karlovarského policejního ředitele Jan Budík. Soud ho osvobodil, konstatoval ovšem, že policie při vyšetřování tohoto případu pochybila. Z maření vyšetřování případu byli pak obviněni Roušal, vedoucí prvního oddělení kriminální policie Jaroslav Hladík, jeho zástupce Petr Fojt a kriminalista Jiří Kožíšek Obviněný šéf karlovarské kriminálky skončil v nemocnici.

Vyšetřování případu mařili mimo jiné tak, že přivedli mladého Budíka přepadeným pracovnicím pošty ukázat, aby určily, zda jej poznávají. Řádnou rekognici, při níž by oběti přepadení identifikovaly pachatele mezi jinými muži, neprovedli. Pracovnice pošty ho nepoznaly se stoprocentní jistotou. Letos v červenci Budíka karlovarský soud zprostil obžaloby pro nedostatek důkazů.

Andrea Bocková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme