Obyčejné předměty, neobyčejná bolest. Výstava bourá zajeté představy o podobě sexuálního násilí

Na sedmi panelech ve tvaru klecí jsou siluety a výpovědi skutečných obětí sexuálního násilí. Plavecké brýle, školní taška nebo invalidní vozík. Všechny tyto předměty přibližují životy obětí sexuálního násilí.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z příběhů výstavy Obyčejné předměty, neobyčejná bolest reprezentují například plavecké brýle

Jeden z příběhů výstavy Obyčejné předměty, neobyčejná bolest reprezentují například plavecké brýle | Foto: Jaroslav Hoření | Zdroj: Český rozhlas

V přízemí libereckého centra Forum pořádá nestátní nezisková organizace proFem do 18. října 2023 výstavu, která může změnit představy a očekávání veřejnosti o obětech a podobě sexuálního násilí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výstava v centru Forum v Liberci upozorňuje na různé formy sexuálního násilí

„Máme tu například muže, který od dětství chodil na plavání, a v pubertě byl zneužit svým trenérem. Dopadlo to na něj tak, že trpí nezvladatelnými návaly vzteku a nemůže chodit do bazénu. Nikdy tam od té doby nebyl,“ popsala Kateřina Karlová z organizace proFem jeden z příběhů, který na výstavě dokreslují například plavecké brýle.

Co všechno může být sexuálním násilím? Poslechněte si reportáž.

Jaroslav Hoření Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme