Obyvatelé Hostivice o zatčení Ratha ani nevěděli. Starosta ho hájí

Středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha policie obvinila z přijetí sedmimilionového úplatku. Policisté z protikorupčního oddělení ho sledovali půl roku. Nakonec ho - společně s dalšími sedmi lidmi - zadrželi včera večer přesně v momentě, kdy přijímal sedmilionový úplatek přímo Hostivici, kde žije a kam také v posledních letech putovalo velké množství krajských dotací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstup do domu hajtmana Davida Ratha v Hostivici sledovala celý den policie | Foto: Pavel Pavlas

Hejtman David Rath z ČSSD měl mít při zadržení sedm milionů korun v krabici od bot. Lidé z okolí, kde hejtman bydlí, ale nic neviděli. Většina obyvatel o zadržení hejtmana Ratha ani nevěděla.

Zdejší radnice obdržela v minulosti od Středočeského kraje i Evropské unie dotace v řádech desítek milionů korun. To, že by některé z nich musela vrátit, si zdejší obyvatelé nepřipouští.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Hostivici natáčel Pavel Pavlas

Podobný názor jako lidé má i zdejší sociálnědemokratický starosta Jaroslav Kratochvíl. „Toho se vůbec neobávám, protože tady všechno probíhalo naprosto transparentně, na všechno byly výběrové komise, z úřadu nebo z vedení město nikdo ve výběrových komisích nebyl,“ řekl.

Hejtmana Ratha se do poslední chvíle zastával. „Věřím tomu, že tohle všechno je v rámci předvolebního boje, panu hejtmanovi věřím a vím, že se do ničeho nenamočil. My se budeme chovat tak, jako by byl dál hejtmanem. Budeme žádat o všechny dotace a půjdeme do toho, aby se Hostivice rozvíjela tak, jako se rozvíjela za pana hejtmana,“ dodal starosta.

Státní zástupkyně navrhla vzetí Ratha do vazby, hrozí mu 12 let vězení

Číst článek

Středočeský hejtman a poslanec David Rath je nejen krajským, ale i zdejším zastupitelem. Jestli opustí všechny funkce, tedy i tu hostivickou, není zatím jasné.


Zvětšit mapu

Pavel Pavlas, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme