Obyvatelé Jirkova zůstali několik hodin bez tepla

Několik hodin se dnes museli obejít obyvatelé dvacetitisícového Jirkova na Chomutovsku bez tepla a horké vody. Na hlavním přívodu do města se totiž dopoledne objevila porucha, už odpoledne se ji ale pracovníkům teplárny podařilo opravit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ústřední topení | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Havárii zjistili pracovníci United Energy u jímky před Černým mostem v Jirkově. V 11 hodin začali potrubí vypouštět, zchlazovat a odvětrávat. Podle původních předpokladů se měli obyvatelé města ohřát až v sobotu ráno. Příčinou havárie byl vadný materiál na těsnění příruby. Pracovníci teplárny těsnění vyměnili a kolem 18. hodiny by se v bytech opět měly zahřát radiátory, zároveň poteče i horká voda.

Obyvatele Jirkova a sousedního Chomutova, kde dohromady žije zhruba 70 tisíc lidí, odstávky tepla trápily často, zejména na přelomu let 2003 a 2004, kdy se opakovaly až čtrnáctkrát za sebou. United Energy zásobuje teplem 105 500 bytových jednotek.

Eva Holá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme