Obyvatelé kolem Aera Vodochody chtějí znát detaily privatizace

Obce a města v blízkém i vzdálenějším okolí Aera Vodochody žádají vládu, aby je seznámila s podrobnostmi o jeho chystané privatizaci. Na jednání, které se protáhlo do večerních hodin, se na tom dohodli tamní starostové a založili zájmový svaz, aby tak přiměli ministry k jednání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

L-159 ALCA | Foto: Jan Kouba

Mají obavy ze záměru rozšířit tovární letiště a využívat ho pro velkokapacitní civilní dopravu. Starosta Vodochod Vladimír Palák upozorňuje na možné zhoršení životních podmínek obyvatel i bezpečnostní rizika. Předpokládaná přistávací trasa totiž vede podle jeho slov nad společností Česká rafinérská.

"Konkrétním výstupem by mělo být oslovení vlády, protože v současné době ani jedna z obcí nebyla oslovena nikým, ani vládou. A vše se dozvídáme z novin. Jde především o rozšiřování velkokapacitní letecké dopravy a zvyšování a zatěžování silniční dopravou," připomněl Palák.

Vláda bude ve středu jednat o firmách, které by měly postoupit do druhého kola výběrového řízení na prodej aktiv Aera Vodochody. K továrně Aero Vodochody patří pozemek o rozloze 2,5 milionu metrů čtverečních, z nichž zhruba polovinu zabírá firemní letiště. Zájemci o Aero chtějí právě letiště rozšířit a udělat z něj mezinárodní letiště.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme