Obyvatelé Nových Heřminov hlasují o přehradě

Obyvatelé Nových Heřminov na Bruntálsku hlasují, zda ve své obci chtějí plánovanou přehradu. Stát už přitom o výstavbě rozhodl, zbouráno má být 54 domů a ministerstvo zemědělství předpokládá náklady téměř osm miliard.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby

volby | Foto: Martin Smrček

Podle starosty Radovana Jílka jsou lidé rozčarovaní a nevědí, co bude dál. "Ti lidé se cítí podvedeni a momentálně nemají jinou touhu než se postavit na zadní a bránit se," řekl starosta. Hlasování končí ve dvě hodiny.

Plánovaná přehrada je součástí protipovodňových opatřeních na řece Opavě. Výsledek hlasování vláda zváží, říká ministr Cyril Svoboda. "Referendum v obci není striktně právně závazné pro vládu. Nicméně je to velmi důležitý moment, který se musí vzít v úvahu. O tom není nejmenší pochyb," dodal Svoboda.

Petr Pospíšil, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme