Obyvatelé obcí u Přerova trápí množství nákladních aut

Obyvatelé Radslavic a Sušic u Přerova se cítí ohroženi provozem aut v obci. V posledních měsících tam jezdí stále víc nákladních vozů, které převážejí z nedalekého kamenolomu materiál na stavbu dálnice. Lidé si stěžují na zhoršení kvality životního prostředí a chtějí, aby obec sjednala nápravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kamion s návěsem | Foto: Jan Rosenauer

Velký nárůst nákladní dopravy v posledních měsících potvrdil i starosta Radslavic Stanislav Jemelík. "Hlavní problém je v tom, že ten nárůst byl velký, že se v obci pohybují velká a těžká vozidla. Narostly vibrace, začínají praskat domy, zvýšila se prašnost a s tím souvisí i celková bezpečnost provozu na komunikaci."

Antonín Juříček z nedalekých Sušic si myslí, že u nich v obci je situace ještě horší a bojí se, že se stav životního prostředí ještě zhorší. "Je to v jednom místě hodně úzké a tam domy i obyvatelstvo trpí. To je prachu, spaliny, hluk, ta těžká vozidla i s vlečkami jsou peklo."

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme