Obyvatelé Podháje protestují proti štiplavému kouři

Obyvatelé čtvrti Podháj patřící k městu Hostinné protestují proti zápachu a kouři, který se line z tamní Krkonošské slévárny. Česká inspekce životního prostředí však tvrdí, že nejsou důvody, proč by se slévárna měla zavřít. Jejímu provozovateli v loňském roce pouze udělila pokutu za překročení emisních limitů. Občané se přesto se současným stavem odmítají spokojit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

továrna

továrna | Foto: Jan Rosenauer

Důvody Radiožurnálu vysvětlila Eva Jasenská. "Ten kouř je agresivní a hlavně několikahodinový a téměř dennodenní. Až z něj pálí v krku a bolí hlava."

Podle ředitele Krkonošské slévárny Jaroslava Macha by si lidé měli umědomit, že když v minulosti slévárna ovlivňovala životní prostředí mnohem hůř, nikdo se proti tomu neozval. "V minulým režimu tato slévána byla určena ke spalování kyanidu. Tenkrát nikomu nevadilo, že tyto věci se tady dějí."

Markéta Kaclová, Miroslav Ponomarev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme