Obyvatelé Velkého Oseku chystají blokádu silnice

Blokádu silnice plánují na dnešní odpoledne obyvatelé Velkého Oseku na Kolínsku. Tvrdí, že vláda je lhostejná k problémům obce s těžkou dopravou a nesplnila slib včas dostavět dálnici D11 v úseku mezi Libicí nad Cidlinou a Chýští. V 16 hodin hodlají velkoosečtí zastavit dopravu zhruba na 10 minut, ale i tak předpokládají, že auta kvůli tomu budou stát nejen v Kolíně, ale i na dálnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálnice D 11 | Foto: www.rsd.cz

Blokáda může teoreticky mít vliv i na chod automobilky TPCA, která je závislá na pravidelném zásobování. Náměstek ministra dopravy Jiří Kubínek ale nechápe, proč starosta obce Jiří Oto blokádu organizuje, když prý věděl o všech termínech, účastnil se veškerých jednání, s okolnostmi souhlasil.

"Pan starosta byl se mnou v pracovní skupině, dobře věděl, že ta jeho silnice napojuje průmyslovou zónu na zbytek světa. Panu starostovi nerozumím z tohoto důvodu. Myslím, že vede nějaký předvolební boj. Do konce letošního roku bude slavnostně otevřen celý úsek z Poděbrad až do Hradce Králové, zprovozníme úsek dálnice okolo Chlumce nad Cidlinou. Vždyť to všichni odsouhlasili," doplnil, náměstek.

Starosta Velkého Oseku Jiří Ota ale tvrdí, že zdaleka není tak dobře a o všem informován a i když od náměstka Kubínka slyšel konečný termín dostavby úseku dálnice, má podle něj dnešní blokáda smysl.

"Na žádném jednání jsem nebyl. Když se dostavila silnice, to znamená k 30. 6. 2004, tak s námi nejednal už vůbec nikdo. Jednou jsem se k panu náměstkovi vnutili, ubezpečili jsme, že ani pro nás, ani pro TPCA to není šťastné řešení otvírat ten kus dálnice. Myslím, že usnesení vlády by se plnit mělo, a někdo za to je zodpovědný. Nějaké důsledky z toho by se vyvozovat měly," dodal starosta.

Štěpánka Čechová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme