Obyvatelé zlínských Padělků hrozí blokádou silnice

Blokádou frekventované ulice Padělky hrozí obyvatelé ve Zlíně. Vadí jim, že magistrát v tomto místě povolil obousměrný provoz. Pokud obě strany nedojdou ke shodě, zítra v šestnáct hodin místní občané vozovku zatarasí. Průjezd kritickým místem přitom zkracuje cestu do východní části Zlína asi o dva kilometry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silnice, přechod pro chodce, křižovatka

Spor obyvatel padělků s magistrátem vypukl poté, co radní změnili své rozhodnutí z roku 2000. Tehdy přistoupili na petici občanů a ponechali v ulici provoz jednosměrný. "Tato situace je tam nepřijatelná, jak důvodu hygienického, tak z důvodu bezpečnosti a dalších aspektů," říká člen petičního výboru Tomáš Zindler, kterému stejně jako dvěma stovkám dalších vadí zvýšený ruch pod okny a ztráta parkovacích míst.

Tajemník zlínské radnice Zdeněk Mikel má argumenty, proč cestu zachovat. "Ta byla vždycky dvousměrná, pak tam byla točna, pak lidi chtěli, aby byla jednosměrná. Problém je ten, že celou tu lokalitu provoz příliš zatěžuje. Celá východní strana města ze severu projíždí značnou částí města."

Markéta Kaclová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme