Obyvatelům Chropyně dochází trpělivost s tamní spalovnou

Bouři nevole obyvatel Chropyně na Kroměřížsku vyvolal ranní požár místní spalovny nebezpečných odpadů. Starosta spolu s pracovníky kroměřížského odboru životního prostředí požádá Českou inspekci životního prostředí o kontrolu dodržování bezpečnostních opatření při spalování odpadů. Dnešní požár totiž není první a problémy se stále opakují. Brněnská firma Destra, která spalovnu provozuje, opět informovala občany města o této nebezpečné situaci pozdě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

likvidace požáru ve spalovně odpadů | Zdroj: ČTK

Nespokojenost se situací v chropyňské spalovně vyjádřilo také krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru. To uložilo firmě Destra už v minulosti několik opatření, které firma s největší pravděpodobností nedodržela.

Jak řekl krajský mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček, v případě nesplnění uložených opatření budou proti firmě postupovat velmi tvrdě. "V této chvíli si prověřujeme, jestli všechna naše doporučení a opatření padla na úrodnou půdu, jestli firma splnila všechno to, co jsme jí uložili. Pokud zjistíme nedostatky, hodláme přikročit k těm nejpřísnějším sankcím, které zákon umožňuje."

Podle zjištění hasičů sice žádné z naměřených látek nedosáhly koncentrace ohrožující zdraví, nicméně starosta Chropyně František Hrabal bude u České inspekce životního prostředí usilovat o zpřísnění a zkvalitnění provozních podmínek ve firmě. Chropyňští by také uvítali přestěhování firmy, to ovšem není v pravomoci městského úřadu.

Helena Simerská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme