Obžaloba v případu autonehody Ivana Hlinky

Karlovarský státní zástupce Pavel Dvořák obžaloval řidiče avie, která se v srpnu střetla s vozidlem trenéra Ivana Hlinky. Františka Veletu viní z ublížení na zdraví, za což mu hrozí až pět let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Obhájce Jaroslav Krůšek zatím oficiálně zprávu od státního zastupitelství nedostal, obžalobu svého klienta ale očekával. V průběhu hlavního líčení obhajoba bude proto požadovat výslech všech znalců.

"Bude trvat na tom, aby všichni znalci byli vyslechnuti. To znamená, že nepostačí pouze čtení jejich znaleckých posudků. Já se domnívám za svého klienta i v tuto chvíli, že nezavinil tu nehodu a měl by být obžaloby zproštěn," uvedl Krůšek.

Ivan Hlinka se narodil 26. ledna 1950 v Mostě. Už jako dorostenec naskočil v dresu Litvínova do nejvyšší domácí soutěže, ve které potom odehrál neuvěřitelných 19 sezón. Mohutný centr se stal záhy miláčkem publika, nejen pro svou vysoce produktivní hru, ale také pro vždy otevřenou duši.

V 70. letech spoluvytvářel zlatou éru českého hokeje a když se v roce 1981 loučil, měl na svém kontě tři tituly mistra světa, 256 zápasů za národní tým a 132 vstřelených gólů. Po třicítce si ještě stihl v dresu Vancouveru vyzkoušet atmosféru NHL a za pár let se vrátil na hokejovou scénu v roli trenéra. S trénováním nemohl začít jinde než v zaslíbeném Litvínově. V roce 1991 již stál společně s Jaroslavem Waltrem za zády hokejových reprezentantů.

Tři bronzové medaile ze světových akcí byly jen předzvěstí slavnějších Hlinkových dob. Především měl vydatný podíl na olympijském triumfu v Naganu a o rok později dovedl český tým ke zlatu na mistrovství světa. Ne náhodou se letos Ivan Hlinka stal vítězem ankety o českou hokejovou legenu.

Světový věhlas jeho jména způsobil, že jako první evropský kouč dostal nabídku vést klub zámořské NHL. V roce 2000 přišel do Pittsburghu, kde vedl tým spolu s legendárním trenérem Herbertem Brooksem, který paradoxně zahynul při automobilové nehodě téměř přesně před rokem - 12. srpna 2003.

Následující rok se Hlinka musel po řadě proher s týmem rozloučit. Jeden rok působil v ruském Omsku, pak se dal na dráhu hráčského agenta. Touha po přímém kontaktu s mužstvem byla ale větší a letos v květnu přijal opět místo hlavního trenéra české reprezentace po Slavomíru Lenerovi.

Milan Kopp, Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme