Obžalovaní přiznali u soudu vraždu podnikatele Brunclíka

Až 15 let vězení nebo i výjimečný trest hrozí dvojici mužů za loňský únos a vraždu podnikatele Stanislava Brunclíka. Obvinění Milan Vejšický a Martin Rybka dnes stanuli před soudem v Hradci Králové a svou vinu přiznali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obžalovaní z vraždy podnikatele Brunclíka | Zdroj: ČTK

Sedmadvacetiletý Rybka a o dva roky mladší Vejšický přiznali, že únos podnikatele společně vymýšleli dva až tři měsíce předem, jejich hlavním motivem byl nedostatek peněz.

U soudu dnes popsali, jak žádali po otci podnikatele výkupné i to, že unesenému píchli injekci s lihem a svázaného ho zavřeli do kufru auta, kde se později udusil. Odmítli ale, že by od počátku plánovali vraždu.

Podle královéhradecké krajské státní zástupkyně Renáty Vesecké však získané důkazy naznačují pravý opak. "Pachatelé trestnou činnost dlouhodobě připravovali, opatřovali si prostředky a v rámci přípravy vykopali i hrob, kam hodlali poškozeného umístit," řekla Vesecká.

Únosci původně požadovali po rodině uneseného pět milionů korun, Brunclíkův otec polovinu částky vyhodil den po únosu na určeném místě z vlaku, když se neozval syn ani únosci kontaktoval policii. V době předávání peněz byl podle Rybky Brunclík už mrtvý.

Pachatelům hrozí 12 až 15 let vězení, případně výjimečný trest. Hlavní líčení je plánováno do středy.

Jiří Máslo, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme