Obžalovaný v kauze Jany Nečasové zkritizoval práci státních zástupců

Zpravodajec Jan Pohůnek zkritizoval v kauze Jany Nečasové, dříve Nagyové práci žalobců. Podle nich zneužil on a další tři obžalovaní Vojenské zpravodajství. Pohůnek tvrdí, že státní zástupci nemají o práci zpravodajců ani ponětí. Případ prý měla vyšetřovat policie Vojenské tajné služby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpravodajec Jan Pohůnek před soudem zkritizoval v kauze Jany Nečasové práci žalobců | Zdroj: ČTK

Státní zástupci vůbec nevědí, jakým způsobem to funguje, postěžoval si čtvrtý obžalovaný v kauze Jany Nečasové, zpravodajec Jan Pohůnek.

„Nemají naprosto žádné povědomí o vnitřních řídících aktech, které činnost upravují. Pak se velice těžce reaguje na jejich domněnky nebo představy, jak by to mohlo fungovat,“ dodal Pohůnek.

Stejně jako ostatní vinu odmítá. Státního zástupce Rostislava Bajgera to nepřekvapilo a s výsledkem hlavního líčení je zatím spokojený. Prý má dostatek důkazů, aby jejich protiprávní jednání prokázal.

Bajger také naznačil, že obžalovaní u soudu použili nové argumenty. Podrobnosti sice nechtěl sdělit, ale dodal, že na ně byli připraveni.

„Trestná činnost je ze strany obžalovaných popřená. U hlavního líčení vyšli s určitým novem, které jsme ale očekávali. Nechci a nemůžu být konkrétní. Proběhlo to za zavřenými dveřmi a byly tam i utajované informace,“ dodal Bajger.

Dnes odpoledne měla soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová vyslechnout první svědky. Kvůli výpovědi posledního obžalovaného, bývalého pracovníka Vojenského zpravodajství Jana Pohůnka ale nabral soud s Janou Nečasovou další zpoždění.

Svědky proto soud vyslechne pravděpodobně zítra, pak hlavní líčení přeruší. Obžalovaným hrozí za zneužití pravomoci až pětileté tresty.

Aktéři v kauze Nagyová | Foto: Český rozhlas

Anna Kottová, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme