Očekávaný dopravní kolaps se v Praze nekonal

Hlavní město zvládlo návrat motoristů z dovolených. Policisté a zástupci pražského magistrátu se obávali, že poslední prázdninový víkend bude pro dopravu ve městě znamenat kolaps.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

provoz na magistrále | Foto: Michal Kamaryt

Po srpnových záplavách je totiž v Praze stále uzavřena řada ulic, mostů a ochromen je i provoz metra. Situace se během dne vyvíjela nad očekávání dobře, dopravní kolaps se nekonal .

Ve městě jsou stále uzavřené levo - i pravobřežní komunikace, většina mostů a centrum Prahy. Lidé proto byli vyzýváni, aby se z dovolených a prázdnin vraceli už během dne a nenechávali návrat až na podvečer, kdy se očekával největší nápor aut. Odborníci varovali, že na některých místech se budou tvořit až pětihodinové kolony stojících vozidel.

Jak potvrdil mluvčí pražského magistrátu Martin Kupka, průjezdnost velkých křižovatek měly zlepšit nově seřízené semafory. Už před vjezdem do metropole, na silnicích I. a II. třídy, na řidiče čekaly billboardy, které je měly navést na méně frekventované trasy. "Jakákoli komunikace vně Prahy je podstatně v tomto okamžiku lepší než zátěž komunikační sítě pražské," radil Ladislav Pivec, šéf Ústavu dopravního inženýrství.

Obdobný dopravní kolaps se však odehrál na řadě silnic v Německu a hlavně v Rakousku. Od Jadranu se vracejí turisté do Rakouska, z Rakouska odjíždějí do Německa a zemí Beneluxu, a přes alpskou zemi se ze svých dovolených vracejí domů Češi, Slováci a Poláci.

Dopravní situaci u našich jižních sousedů navíc komplikuje i to, že v povodí Dunaje v Horním a Dolním Rakousku jsou po nedávných povodních stále ještě uzavřeny desítky silnic II. a III. třídy.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme