Ocenění pro Český rozhlas: nejlepší audiovizuální reportáž roku je 'Yusra plave o život'

Ve středu večer se udělovala ocenění Novinářská cena 2016. V kategorii audiovizuální žurnalistika získala reportáž Českého rozhlasu první místo.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reportáž 'Yusra plave o život' si můžete projít na interaktivní stránce Českého rozhlasu www.interaktivni.rozhlas.cz/yusra.

Reportáž 'Yusra plave o život' si můžete projít na interaktivní stránce Českého rozhlasu www.interaktivni.rozhlas.cz/yusra. | Foto: repro iROZHLAS.cz

Novinářskou cenu za rok 2016 si odnesli mimo jiné Jan Moláček z Aktuálně.cz, Tomáš Poláček z Reportér magazínu nebo redakce HlídacíPes.org, Lidových novin či České televize. V soutěži soupeřilo 254 příspěvků z celostátních i regionálních médií. Každou žánrovou kategorii hodnotila samostatná porota složená z osobností akademické, mediální a neziskové sféry.

Cenu za nejlepší psaný rozhovor získali Kirill Ščeblykin a Filip Zajíček ze Student Times za příspěvek: Andrej Babiš - Koupím si, co budu chtít. To není váš problém. Ocenění za nejlepší reportáž si odnesl Tomáš Poláček z Reportér Magazínu za text: Osoblaha (ne)buduje, (ne)tančí a (ne)zpívá. Nejlepší komentáře psal podle porotců Jan Moláček z Aktuálně.cz, u kterého ocenili zejména přehlednost, logičnost a jasnou formulaci názoru. Nejlepším analyticko-investigativním příspěvkem pak je série textů redakce HlídacíPes.org o čínské CEFC a jejím působení v Česku.

V audiovizuální sekci ocenění za nejlepší rozhovor získal Daniel Stach z Hyde Parku Civilizace České televize za téma Rwandská genocida. Jako nejlepší reportáž porota vyhodnotila uprchlické téma redaktorek Českého rozhlasu Brit Jensen a Magdaleny Sodomkové: Yusra plave o život. Kategorii Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek vyhrál Lukáš Landa z České televize se svým Miliardovým zářezem.

V regionální žurnalistice zvítězil Lukáš Valášek z MF Dnes s tématem: Hašek má neexistující mluvčí, v kategorie online žurnalistiky získal cenu kolektiv Lidových novin - Tomáš Málek, Marcel Šulek a Jakub Zelenka za téma: Češi v zajetí sociálních bublin a v kategorii Solutions Journalism vyhrál Daniel Prokop z Práva s Úvodem do praktické sociologie

Brit Jensen a Magdalena Sodomková s Novinářskou cenou 2016 za reportáž 'Yusra plave o život'. | Foto: Adam Javůrek

Česko-slovenskou cenu veřejnosti si odnesl Martin Veselovský z DVTV za příspěvek: Ovčáček - Nikdy nelžu, bráním prezidenta a chodím s kůží na trh.

V každé soutěžní kategorii nominovala nezávislá porota tři autorky či autory s nejlepšími přihlášenými pracemi. O jednom z vítězů soutěže rozhodla veřejnost v online hlasování.

Soutěž Novinářská cena pořádá v České republice Nadace Open Society Fund Praha. Partnerem soutěže jsou Ashoka Česká republika, Konrad-Adenauer-Stiftung, Nadácia otvorenej spoločnosti Bratislava - Open Society Foundation, NEWTON Media, Syndikát novinářů České republiky a Velvyslanectví Spojených států amerických.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme