Ochránci zvířat žalují chovatele psů kvůli týrání

Ochránci koček podali trestní oznámení na cvičitele psů. Poměrně prestižní Klub chovatelů německých a maďarských ohařů se údajně dopouští týrání zvířat. Členové tohoto klubu při zkouškách ostrosti svých loveckých psů prý používají živé kočky jako návnady. Tyto zkoušky se u nás a na Slovensku praktikují proto, aby byli psi "uchovněni".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle předsedy Pražského spolku ochránců zvířat Vladimíra Smejkala jsou psi k zabíjení koček cvičeni už jako štěňata na koťatech nebo omráčených kočkách. Dvě stě psů tak u nás zadávilo přibližně 400 živých koček. Důkazy o týrání zvířat vyplývají podle předsedy z výpovědi svědků, ze stanov klubu a další dokumentace. Kromě toho stanovy klubu obsahují pasáže o utrácení zdravých mláďat, která překračují administrativně stanovený počet. "V obou případech se domnívám, že by mohlo dojít k naplnění skutkové podstaty trestného činu podle paragrafu 203 Trestního zákona," dodal Vladimír Smejkal.

Jan Mišurec, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme