Ochránci zvířat žalují chovatele psů kvůli týrání

Ochránci koček podali trestní oznámení na cvičitele psů. Poměrně prestižní Klub chovatelů německých a maďarských ohařů se údajně dopouští týrání zvířat. Členové tohoto klubu při zkouškách ostrosti svých loveckých psů prý používají živé kočky jako návnady. Tyto zkoušky se u nás a na Slovensku praktikují proto, aby byli psi "uchovněni".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle předsedy Pražského spolku ochránců zvířat Vladimíra Smejkala jsou psi k zabíjení koček cvičeni už jako štěňata na koťatech nebo omráčených kočkách. Dvě stě psů tak u nás zadávilo přibližně 400 živých koček. Důkazy o týrání zvířat vyplývají podle předsedy z výpovědi svědků, ze stanov klubu a další dokumentace. Kromě toho stanovy klubu obsahují pasáže o utrácení zdravých mláďat, která překračují administrativně stanovený počet. "V obou případech se domnívám, že by mohlo dojít k naplnění skutkové podstaty trestného činu podle paragrafu 203 Trestního zákona," dodal Vladimír Smejkal.

Jan Mišurec, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme