Ochranka střílela před mosteckou diskotékou v sebeobraně

Smrt dvou mladíků před mosteckou diskotékou Neprakta zůstane bez trestu. Ochranka, která koncem loňského roku na muže střílela, jednala podle policejního komisaře v mezích nutné obrany. Případ tak bude odložen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

V noci na 27. prosince se pokusila skupina mladých lidí dostat násilím do diskotéky Neprakta klub. Poté, co je bezpečnostní služba do podniku nevpustila, začali podle policie ničit auto majitele klubu. Po dalším útoku dva muži z ochranky vystřelili do vzduchu. Další střelné rány zasáhly osmnáctiletého útočníka, který na místě zemřel. O rok starší muž podlehl zraněním za dva v nemocnici.

Policisté v rámci vyšetřování nařídili rekonstrukci události, vyslechli řadu svědků a znalců. Nakonec došli k závěru, že oba zastřelení mladíci patřili ke skupině útočníků, která byla vyzbrojena nejen baseballovými pálkami, boxery a pěstními noži, ale i pistolemi. Komisař došel k závěru, že je použili proti členům ochranné služby.

Policie již dříve obvinila několik mladíků z útočící skupiny z řady trestných činů, a to nejen za incident před Neprakta klubem, ale i před restaurací Kosmos. Kromě výtržnictví byli obviněni i z násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci, poškozování cizí věci a z propagace fašismu.

Ivana Solničková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme