Tečka vedle lachtanů. Do pražské zoo dorazil očkovací autobus, v dalších dnech zavítá na náplavky

V Praze v sobotu začalo fungovat pojízdné očkovací centrum, které zřídilo vedení hlavního města. Jeho první zastávkou je zoologická zahrada. Speciální autobus, kam si mohou bez registrace přijít zájemci o vakcínu proti covidu-19, se bude v následujících dnech přesouvat na další místa metropole. Zdravotníci v něm zvládnou naočkovat asi 300 lidí denně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První zastávkou pojízdného očkovacího centra je zoologická zahrada | Foto: Zdeňka Trachtová | Zdroj: Český rozhlas

Autobus bezplatně zapůjčil pražský dopravní podnik. Provoz očkovacího centra zajišťuje zdravotnický tým Metropolitního očkovacího centra na Vyšehradě ze společnosti MEDICON. Otevřeno bude v sobotu a v neděli od 9 od 17.

Zájemci o vakcínu si mohou vybrat mezi jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson a dvoudávkovou Pfizer/BioNTech. K podání druhé dávky vakcíny bude opět možné dostavit se do autobusu, nebo se očkovaní budou moci objednat na jiné očkovací místo.

Zdravotníci v autobusu zvládnou naočkovat asi 300 lidí denně | Foto: Zdeňka Trachtová | Zdroj: Český rozhlas

V dalších dnech bude autobus stavět například na náplavkách u Hořejšího a Rašínova nábřeží, na olympijském festivalu ve Stromovce nebo na pražském Výstavišti. Přesnou trasu a provozní dobu očkovacího místa zájemci najdou na webu Prahy.

Na většině stanovišť, která autobus navštíví, budou zdravotníci pod dohledem pediatra podávat vakcínu i dětem ve věku 12 až 15 let. Podle zástupců magistrátu se tak bude jednat o první očkovací místo, kde se budou zástupci této věkové kategorie moci očkovat bez registrace.

Očkování zde budou moci za podmínek stanovených ministerstvem zdravotnictví podstoupit také cizinci.

Zdeňka Trachtová, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme