Očkovací kamion zastaví opět v Pardubicích. 20. října nabídne jednodávkový Jannsen i Pfizer

Očkovací kamion znovu v Pardubicích nabídne očkování proti koronaviru lidem, kteří ho dosud nemají. Zastávku tam bude mít 20. října před univerzitou a před vlakovým nádražím. ČTK to řekla náměstkyně hejtmana Michaela Matoušková (STAN).

Pardubice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Připravování vakcíny Johnson & Johnson

Připravování vakcíny Johnson & Johnson | Foto: Carlo Allegri | Zdroj: Reuters

U univerzity bude kamion od 9.00 do 12.00, potom se přemístí k nádraží, kde bude v provozu od 13.00 do 18.00. Lidé si mohou vybrat jednodávkovou vakcínu Janssen nebo Comirnaty od společnosti Pfizer, u které jsou potřebné dvě dávky.

Vakcinologové doporučují přeočkování proti covidu už po šesti měsících. Schválila to i léková agentura

Číst článek

Zdravotníci v očkovacím trucku v červnu v Pardubickém kraji aplikovali 7 500 dávek vakcín. V srpnu jezdil po větších městech, například byl v Lanškrouně, Letohradu, Moravské Třebové nebo Přelouči, zdravotníci aplikovali lidem 4800 dávek.

Kamion v září a říjnu jezdí do menších obcí, kde je proočkovanost obyvatel pod 60 procent. „Nejsme schopni dojet do každé obce. I v listopadu bude kamion jezdit do malých obcí, podle toho, kde je očkovanost nižší,“ řekla Matoušková.

V Pardubickém kraji je 11 očkovacích center, z toho pět jich je v krajských nemocnicích. Ze sálu Jana Kašpara na krajském úřadě se na začátku října očkovací centrum přestěhovalo do Pardubické nemocnice. „Centrum očkuje průměrně 69 lidí za den, což není mnoho,“ řekla Matoušková.

Rumunsko čelí dosud nejsilnější vlně covidu. V zemi se zahlcenými nemocnicemi je očkováno 35 procent lidí

Číst článek

O třetí dávku vakcíny mezi seniory je zatím zájem minimální. Posilující dávka vakcíny proti covidu-19 se bude moci od 18. října podávat místo nynějších osmi už šest měsíců po plném naočkování. Senioři se tedy mohou v očkovacím centru nebo u praktického lékaře objednat o něco dřív.

„Stále je také hodně lidí nad 65 let, kteří očkovaní nejsou, Spoléháme na praktické lékaře, že nám s očkováním pomohou, aby jejich pacienti nemuseli jezdit moc daleko. Od centrálního distributora si mohou objednat vakcíny v menším balení,“ řekla Matoušková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme