Zájem o očkování proti covidu bez registrace trvá. Na Chodově je fronta na víc než dvě hodiny

Zájem o očkování proti covidu-19 bez registrace v centrech na hlavním nádraží a v nákupním centru na Chodově trvá. Institut klinické a experimentální medicíny, který centrum na Chodově zřizuje, na facebooku lidi vyzval, aby návštěvu kvůli velkému zájmu raději odložili. Fronta má podle něj více než 150 metrů a čekací doba přesahuje dvě hodiny. Ministerstvo zdravotnictví plánuje v příštím týdnu otevřít další tři očkovací místa bez registrace.

Praha (Aktualizováno: 19:48 14. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zájem o očkování proti covidu bez registrace trvá. Na Chodově lidé stojí fronty | Zdroj: IKEM

„Prosíme, přijďte zítra nebo až později odpoledne,“ napsali jeho zástupci. V pondělí, kdy se centrum otevřelo, tam bylo naočkováno asi 600 lidí, v úterý 800 a ve středu očekávají ještě vyšší číslo.

Na hlavním nádraží bylo v pondělí očkování asi 240 osob. Za celý den v Praze podali zdravotníci téměř 18 500 dávek.

Nárůst nakažených koronavirem v úterý překročil 300. Znovu se zvýšilo i reprodukční číslo

Číst článek

Fronta zhruba na 45 minut je podle mluvčí Fakultní nemocnice Bulovka Evy Libigerové i před očkovacím centrem na hlavním nádraží. V nákupním centru se očkuje vakcínou Pfizer/BioNTech, které se aplikují dvě dávky v odstupu 21 dní. Na nádraží zdravotníci podávají vakcínu Johnson & Johnson, které stačí pro navození imunity jedna dávka.

Také další pražská očkovací centra se snaží lidi upozornit na to, že se u nich očkování dočkají velmi brzy po registraci. Na facebooku na „očkování do několika dnů“ láká například Nemocnice Na Františku. Tam se ale lidé musí předem registrovat na konkrétní čas, což je možné přes internet nebo na telefonní lince 1221.

Ministerstvo zdravotnictví na dvě nová očkovací místa zkouší lidi k očkování přilákat také losováním o věcné ceny. Jednou týdně bude možné vyhrát mobilní telefon a každý den tenisky a poukazy na web s počítačovými hrami.

Očkovat proti covidu-19 i lidi, kteří se dopředu nezaregistrovali, by podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mohla i některá běžná očkovací centra. Řekl to novinářům po středečním jednání sněmovních výborů pro zdravotnictví a školství. Podobná centra, jako nedávno otevřená v Praze na hlavním nádraží a v nákupním centru Chodov, by se podle něj mohla příští týden otevřít tři. Jedno má být v Brně. V pondělí se otevře očkovací místo v obchodním centru na pražském Smíchově, napsal ministr na twitteru.

O očkování bez registrace je obrovský zájem. A my jsme za to moc rádi! V pondělí proto otevřeme další takové očkovací místo. Bude v obchodním centru na pražském Smíchově. Zajistí ho @Fakultní nemocnice v Motole. Otevírací doba: 9-20h. Kapacita: 250-300 lidí denně. A plánujeme je i v dalších městech.

18:50 – 14. 07. 2021

8 237

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme