Do očkování se od března zapojí praktičtí lékaři. O vakcínu se budou moct hlásit i pracovníci ve školách

Do očkování proti nemoci covid-19 by se měli od března naplno zapojit i praktičtí lékaři. Informaci serveru Seznam Zprávy potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Jak pro Radiožurnál uvedl předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka, praktici také dostanou možnost registrovat k očkování své pacienty. Blatný zároveň oznámil, že od 1. března se mohou o vakcínu hlásit i pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci ve školách.

Praha (Aktualizováno: 12:08 19. 2. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od 1. března se do očkování zapojí i praktičtí lékaři, potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Praktičtí lékaři by tak v rgistračním systému měli vidět, kdo už vakcínu dostal a kdo na ni teprve čeká. Díky tomu pak budou oslovovat a objednávat další zájemce. 

Očkovat proti covidu je připraveno přes 3000 praktiků. Prioritně chtějí oslovit neregistrované pacienty

Číst článek

„Uvidí, kteří z jejich pacientů už byli očkováni jednou nebo oběma dávkami, anebo kteří se registrovali v systému a čekají na termín. Tím získají skupinu pacientů, kteří nikde registrováni nejsou a tu bude lékař schopen oslovit, aby se nechali očkovat,“ řekl Radiožurnálu Šonka.

V případě, že vakcíny bude v Česku dostatek, jsou praktici podle Šonky schopní bez problému naočkovat nejméně 50 tisíc lidí denně. Zatím proti koronaviru očkují jen výjimečně.

Vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla pro server Seznam Zprávy uvedl, že informatici řeší i tzv. závory, které zajistí, aby se na zájemce o očkování dostávalo v systému postupně a v souladu s vakcinační strategií ministerstva zdravotnictví. Rychlost registrace tak nebude znamenat prioritní pozici, systém bude rozlišovat i rizikové skupiny, vysvětlil.

Od března budou moct jít na očkování proti koronaviru i lidé nad 70 let. A jak potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) – o vakcínu se budou moct hlásit od března také pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci ve školách. „Chceme udělat vše pro to, abychom mohli začít vracet děti do škol,“ řekl Blatný na páteční tiskové konferenci.

Anna Horáčková, tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme