Vakcínu proti covidu dostalo více než 15 135 lidí, nejvíc očkovaných je v Praze a na jihu Moravy

Celkem v Česku dostalo injekci s účinnou látkou 15 135 zdravotníků. Ukazují to data, která šéfstatistik Ladislav Dušek ve středu poprvé rozeslal poslancům a server iROZHLAS.cz je má k dispozici. Ústav zdravotnických informací a statistiky v reportu vychází z nového centrálního systému, kde chce ministerstvo skladovat všechna data o očkování. Podívejte se, jak se očkovalo v jednotlivých krajích.

Původní zpráva Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle aktuálních dat se zatím nejvíc zdravotníků nechalo naočkovat v Praze. Naopak pokulhává například Plzeňský kraj, který eviduje jen 150 naočkovaných, přestože tu sídlí velká fakultní nemocnice. V Libereckém kraji statistici zaznamenali jen devět naočkovaných. Většina očkovaných je ve věku mezi třiceti a šedesáti roky, až na výjimky se jedná o zdravotníky. 

Dušek ovšem upozorňuje, že informace jsou průběžné, nemocnice stále přidávají údaje o dalších naočkovaných pacientech. 

Data vychází z nového centrálního systému, kde chce ministerstvo sbírat všechny informace o očkování. Kromě toho platforma nabídne i údaje o historii jednotlivých pacientů v souvislosti s nemocí covid-19. 

Očkovací strategii vláda představila v úterý. Po naočkování zdravotníků se podle ní od poloviny ledna můžou o vakcíny hlásit nejrizikovější skupiny – senioři nad 80 let nebo klienti v domovech pro osoby se zdravotním postižením.

V úterý odhalily testy nákazu koronavirem u 17 278 lidí, což je nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie. Mírně ubylo množství hospitalizovaných pacientů, ke středečnímu ránu jich je 7001, ve vážném stavu je přibližně tisícovka z nich.

Martin Štorkán, cib Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme