Přednostní očkování dostala náměstkyně Blatného. ‚Využila jsem možnosti zbytkové vakcíny,‘ tvrdí

Přednostní očkování ve Státním zdravotním ústavu (SZÚ) dostala také náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová. Informaci serveru Seznam Zprávy potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). „Já jsem se jí ptal a ona to nepopírá. Je to špatně,“ uvedl ministr. Šteflová měla očkování podstoupit současně s testem na přítomnost koronaviru, který později vyšel pozitivně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do funkce politické náměstkyně Alenu Šteflovou dosadil tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. | Foto: Michael Erhart | Zdroj: Český rozhlas

Do funkce politické náměstkyně Alenu Šteflovou dosadil bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Informaci o naočkování Šteflová potvrdila a uvedla, že se nechala naočkovat i s manželem.

„Vzhledem k častým rizikovým pracovním kontaktům jsem i s manželem využila možnosti nechat se naočkovat zbytkovou vakcínou,“ uvedla Šteflová pro Seznam Zprávy.

Bral jsem to tak, že máme pokyn se naočkovat, popisuje zaměstnanec Státního zdravotního ústavu

Číst článek

„Já jsem se jí ptal a ona to nepopírá. Je to špatně,“ uvedl ministr Blatný. Ten chce případ v příštím týdnu řešit. 

Šteflová je ale momentálně v izolaci jako další představitelé ministerstva, kteří byli pozitivně testováni na přítomnost koronaviru. Očkování podle serveru podstoupila v den obdržení výsledku nebo o den dříve.

Pro server uvedla, že právě při testu na koronavirus ve Státním zdravotním ústavu ji byla nabídnuta očkovací dávka proti covidu-19. „Jednalo se o již naředěnou vakcínu, která by byla znehodnocena,“ doplnila Šteflová.

ban Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme