Zájem o první dávky očkování proti covidu značně opadl. Kraje aktivují mobilní očkovací týmy

Čím dál víc krajů zapojuje do očkovací strategie mobilní vakcinační týmy. Nově by měli zdravotníci s vakcínami proti koronaviru vyjet do odlehlých obcí na Jesenicku. Radiožurnálu to potvrdilo vedení Olomouckého kraje. V Česku ale zájem o první dávky významně opadl.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomoucký kraj má spolu s Moravskoslezským nejméně naočkovaných lidí starších 16 let aspoň jednou dávkou (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Zatím není jisté, kam všude zdravotníci na Jesenicku zavítají. Tajemnice hejtmana Kamila Navrátilová Radiožurnálu řekla, že mobilní očkovací tým na Poliklinice Jeseník je v přípravě a čeká na povolení od krajského úřadu.

Určitě ale půjde právě o severní části kraje. Nejméně proočkovanou obcí v Olomouckém kraji je podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky Bílá voda, kde aspoň jednu dávku vakcíny dostala jen čtvrtina z tamějších 256 obyvatel starších 16 let.

Ukončené očkování proti covidu má v Česku přes pět milionů obyvatel. Tempo vakcinace klesá

Číst článek

Olomoucký kraj má spolu s Moravskoslezským nejméně naočkovaných lidí starších 16 let aspoň jednou dávkou.

Nízká proočkovanost je také třeba na severovýchodě Zlínského kraje u hranic se Slovenskem, dále v oblasti Jablunkova, kam ale už také vyrazil mobilní očkovací tým a podle hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka (ANO) se ukazuje, že lidé očkování chtějí, ale do očkovacích center to měli daleko.

Méně očkovaných je podle statistik také na Tachovsku v Plzeňském kraji, kde ale podle tamního krajského úřadu řada lidí prodělala onemocnění anebo se nechala očkovat v zahraničí a není vedena v českých statistikách. Za zmínku stojí ještě oblast Kaplice v jižních Čech, kde je rovněž nízká proočkovanost.

Zájem o očkování v tomto týdnu výrazně opadl, celý červenec zdravotníci očkovali ve všední dny 20 až 30 tisíc nových zájemců, tento týden to bylo 15 až 18 tisíc. Stále jsou mezi nimi i lidé starší 80 let, jen tento týden jich zdravotníci naočkovali první dávkou přes 800.

Matěj Skalický, pat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme