Od dopravních nehod ujíždí stále víc lidí. Letos jich policie zaznamenala 14 500

V České republice ujíždí od dopravních nehod stále víc řidičů. Policie letos do konce října řešila už téměř 14 a půl tisíce takových případů. To je tisícovku víc než za celý loňský rok.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní nehoda (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain

Nejčastěji jde o promáčklé části aut, nebo různé škrábance, které se stanou na parkovištích nebo na sídlišti. Nedávno někdo naboural ve městě také Ondřeje z Prahy.

Chtěl bych nahlásit kozla, varoval posluchač. Na pražském Smíchově strážníci naháněli muflona

Číst článek

„Nebyl jsem u toho, přijel jsem k autu asi deset minut po zaparkování. Nicméně jsem si všiml, že auto je poškozené,“ říká řidič.

Podle dopravního psychologa Michala Waltera můžou lidé ujíždět od nehod ze strachu z odpovědnosti. „Leknou se, že způsobili nějakou škodu. Teď nevědí, jestli to zavinili nebo nezavinili.“

Někteří řidiči podle Waltera ujíždějí, protože jsou třeba pod vlivem alkoholu. Pokud někdo najde svoje auto poškozené, je dobré vše vyfotit.

To doporučuje i odborník na bezpečnost silničního provozu Robert Vacek. „Všechno vyfotit ze všech možných úhlů. Zblízka, z dálky a klidně i vložit krátké video.“ Pak je nutné k nehodě přivolat polici.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme