Od ledna si řidiči můžou nechat vyrobit SPZ na přání. Například se jménem

Už od ledna příštího roku můžou mít motoristé na svém autě SPZ s vlastním textem. Za poplatek 5000 korun si řidiči budou moci nechat do registrační značky vylisovat vlastní kombinaci čísel nebo například oblíbenou přezdívku. Ministerstvo dopravy novinku již dříve několikrát odložilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

S žádostí o vlastní SPZ můžou řidiči podle resortu přijít na úřad hned po Novém roce, tedy v pondělí 4. ledna.

Na espézetku se vejde až osm znaků. Může tam být například jméno nebo kombinace číslic a písmen. Vulgární výrazy úředníci nepovolí.

„Bude to na posouzení konkrétního úředníka, který bude rozhodovat, máme ale metodický podklad pro to, jaké výrazy by se tam objevovat neměly,“ říká mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

S žádostí musí zájemci jít na příslušný registr vozidel, kde mají své auto přihlášeno. S úředníkem sepíšou žádost, vyplní text nebo čísla o délce maximálně osmi znaků a v pokladně zaplatí 5000 korun.

„Pokud bude všechno v pořádku a úřad ověří, že je možné značku s takovým zněním vydat, zájemce ji dostane do 15 dnů,“ dodává Neřold.

Další novinka se týká řidičů, kteří si kupují nové vozidlo. Úředníci jim umožní zamluvit si registrační značku na přání až tři měsíce dopředu.

Simona Bartošová, Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme